Choroby sromu ze świądem i bólem

62 students
Przewlekły czy nawracający ból sromu, świąd, pieczenie czy inny rodzaj dyskomfortu to najczęściej nie jest już infekcja. Wymaga diagnostyki i ukierunkowanego postępowania. Szkolenie “Choroby sromu ze świądem i bólem” poprowadzi dr Ewa Baszak-Radomańska, która od 12 lat pracuje z pacjentkami z wulwodynią i chorobami sromu. W 2019 roku prowadziła warsztaty na ten temat przed Konferencją Medycyny Praktycznej w Krakowie. Teraz poprowadzi je on-line.

Prowadzący

dr Ewa Baszak-Radomańska

Specjalista II stopnia w Ginekologii i Położnictwie, Specjalizacja z seksuologii. Doktorat w zakresie nauk medycznych.

Dodatkowe zainteresowania zawodowe: choroby sromu, diagnostyka i leczenie bólu przewlekłego w ginekologii i dolegliwości bólowych związanych ze współżyciem seksualnym (dyspareunii). Ginekologia dziecięca, endokrynologia ginekologiczna, chirurgia ginekologiczna „jednego dnia” (zabiegi histeroskopowe, ambulatoryjne zabiegi w znieczuleniu miejscowym), choroby pochwy i szyjki macicy. Kobieta w ciąży.

Autorka książki “Seks w stałym związku“

Otrzymała nagrodę National Vulvodynia Association w USA S.Marinoff Vulvodynia Career Development Award (2012), za koncepcję stworzenie ośrodka leczenia bólu sromu (wulwodynii) w Polsce. Stworzyła i zamknęła Fundację “Kobieta bez bólu” (2010-2012) dla kobiet z przewlekłym bólem miednicy, wulwodynią i dyspareunią.

W Terpie utworzyła ośrodek diagnostyki i leczenia pacjentek z wulwodynią / przewlekłym bólem urogenitalnym, gdzie pracuje profesjonalny zespół terapeutów: terapeutki w zakresie tkanek miękkich miednicy, psycholog, fizjoterapeuta pracujący w nurcie manipulacji mięśniowo-powięziowych. Zespół wypracował program terapii pacjentek z bólem – Recover.

Prezes TERPA SP. Z O. O. SP. KOM.

Autor i współautor wielu publikacji, wykładów, organizator warsztatów medycznych, mówi biegle po angielsku.
Bezpłatne